Sediu Administrativ

Sediul administrativ – este un spaţiu absolut necesar care se află la mijlocul distanţei dintre Biserică şi Centrul Social. În prezent, se află în stadiul de demisol, având mai multe funcţiuni: de arhivă, bibliotecă şi provizoriu spaţii sociale. El va continua cu un parter cu funcţiuni administrative şi protocolare, cât şi cu un etaj cu folosinţă în regim de locuinţă de serviciu pentru personalul clerical. Ce este important: ieşind din această clădire, în dreapta este Biserica - slujirea duhovnicească, iar în stânga este Centrul Social - slujirea socială.

Astfel, desăvârşindu-se acest proiect în acest loc, se poate vorbi de o slujire plenară - atât pentru trup cât şi pentru suflet: ,,Flămând am fost şi mi-aţi dat să mănânc, însetat am fost şi mi-aţi dat să beau.