< Taina Sfîntului Maslu
19.04.2016

Apel din SUFLET spre INIMĂ!

Cu ajutorul și binecuvântarea lui Dumnezeu, începem astăzi, 19 aprilie 2016, sau mai bine spus, dăm startul unui maraton…. pentru strangerea de fonduri necesare cumpărării/răscumpărării terenului pe care se află în construcție un Centru social și un Sediu administrativ. Mai precis pe data de 6 aprilie 2016 s-a încheiat Contractul de vânzare-cumpărare (întăbulare) între parohia Tg.Mureș XIV și moștenitorii de drept. Suma totală este de 51.000 euro (1.000 euro impozit) din care parohia a plătit 12.500 euro și mai are de plată 38.500 euro până cel târziu la data scadentă 06.04.2017.

Iubiți creștini!

NOI Parohia facem un apel de suflet spre tot sufletul iubitor de Dumnezeu și oameni pentru a putea să strângem suma restantă până la termenul limită sau mai repede pentru a se ridica ipoteca asiguratorie și edificarea construcțiilor.

Cu toată bucuria vom CONSTRUI spre VEŞNICIE!

Binecuvântarea Domnului Dmnezeu să vină peste voi toți!

Cu smerenie,

Preot paroh, Ioan Chebuțiu